Kovařík: Za takového stavu musíme zápas dohrát lépe

Remízu ve Zlíně zhodnotil autor dvou asistencí Jan Kovařík.

Po remíze se Zlínem okomentoval duel Jan Kovařík. Univerzál Klokanů neskrýval zklamání ze ztráty náskoku, na němž se podílel dvěma asistencemi. Komentář přidal i k návratu Ondřeje Petráka a přímo vyhlížel i další ligový duel s Jabloncem.

Bod je pro nás po průběhu utkání zklamáním. Jak hodnotíš remízu?
Určitě je ten jeden bod pro nás málo, když se podíváme zpětně, jak se utkání vyvíjelo. Vedli jsme už o dva góly, navíc i na hřišti soupeře. Za takového stavu bychom měli zápas dohrát do vítězného konce. Vzpomenu si třeba na náš nedávný zápas s Plzní, která brzy vedla rovněž o dvě branky a prakticky nás nepustila do šance. Remíza je pro nás ztrátou. Teď se musíme připravit, abychom po reprezentační přestávce zvládli porazit Jablonec.

Podílel ses na vedoucí brance. Bylo tvé řešení i první myšlenkou?
Byl tam nějaký vypadlý míč uprostřed hřiště. Našel jsme si ho, vlevo však nikdo nebyl, tak jsem si ho zasekl na střed. Všichni útočníci byli v dobrém náběhu, takže už to bylo jen o mém řešení, zda někoho trefím. Jsem rád, že se to takhle povedlo a Erik šanci vyřešil fantasticky.

Vstup do utkání nám vyšel. Byli jsme s ním spokojeni?
Je to pravda. Úvod se nám vyvedl a kdybychom si takto počínali v každém utkání, bylo by to super. Do nějaké dvacáté minuty utkání jsme hráli dle našich představ. Dařilo se nám Zlín přehrávat a vytvářet si příležitosti. Poté jsme z toho tempa vypadli, což trvalo až do konce prvního dějství. Začali jsme pak více nakopávat dlouhé míče, tolik už nerozehrávali. Protože jsme nesbírali odražené míče, tak se nám to vracelo. Zlín je naopak měl a dostával se do střeleckých pozic a dalších možností. Vzadu jsme tu pasáž ustáli a první půli dohráli s vedením. Od nějaké čtyřicáté minuty to byl i náš cíl, abychom neinkasovali gól do šatny.

Hledal jsi při druhé brance cíleně Ondru Petráka?
Vyloženě přímo jeho ne. Trefoval jsem prostor, aby míč nedokázali odvrátit zlínští hráči v zóně. Snažil jsem se je netrefit. Ondra si balon skvěle našel. Pro něj je to určitě dobrý vstup do zápasu po dlouhé pauze. Jsem za jeho návrat opravdu moc rád, protože vypadl předtím ze základní sestavy, kdy hrál stopera. Bez fotbalu byl opravdu dlouho. Gól mu určitě zlepší i sebevědomí. Je vynikající fotbalista a věřím, že nám pomůže.

Zlín - Bohemians 2:2 (0:1)
Nenápadná akce Zlína znamenala snížení. Šlo o rozhodující moment?
Vidím tu situaci jako klíčovou pro celý druhý poločas. Zlín dal ten korigující gól vcelku brzy. Když snížíte na rozdíl gólu, vždycky vás to nakopne. Platilo to i tentokrát. My nedokázali už moc udržet míč a nedostávali se k němu.

Co jste měli v hlavách pro závěrečné minuty? Mohli jsme vyhrát, ale nakonec i prohrát...
Ten konec utkání byl opravdu bláznivý. Hrálo se nahoru dolů, hra už nebyla o nějaké větší organizaci. Bylo tam hodně takových "bazénů," takže i z hlediska fyzické stránky to bylo náročnější. Já chci vyhrát každý zápas, mám to takhle v hlavě nastavené. Věřil jsem, že gól dáme a tři body si odvezeme. Za stavu 2:2 měly šance oba týmy. Je škoda, že jsme nějakou neproměnili. Vítězství by nám opravdu pomohlo, i pro větší sebevědomí. V hlavách ale dole nejsme. Musíme to nějakým zápasem zlomit, kdy se prosadíme i třeba šťastnou brankou. Když už dvě branky dáme, tak je i dostaneme a když nedáme žádný, tak ani neinkasujeme. Nedaří se nám zápasy překlopit na naší stranu.

Nyní je před námi reprezentační pauza...
Myslím si, že nám může pomoci. Trochu jinak potrénujeme, dostaneme i volný víkend, což je super, protože si už ani nepamatuji, kdy jsme měli dva volné dny. Můžeme si od fotbalu vyčistit hlavu, přijít na jiné myšlenky a jít úplně odpočatí i maximálně koncentrovaní do týdne před Jabloncem. Už se teď se na zápas těším a doufám, že konečně dokážeme vyhrát.