B tým v Domažlicích neuspěl

Klokani o víkendu nestačili na druhý tým ČFL.

Klokani se k dalšímu třetiligovému klání vydali na půdu druhých Domažlic. Proti výběru trenéra Pavla Horvátha vyběhli v brance se Šimanem, v záložní řadě se poté ukázal Huf.

Pražané na místní Střelnici začali nebojácně a v desáté minutě se tlačili do šance. Nechvátal nabídl míč rozběhnutému Nekvasilovi, jehož přihrávku Liška přepustil k Hufovi. Útočník Bohemky nejprve nedokázal zakončit přes vybíhajícího Cherepka, přihrával ještě pod sebe, ke smůle Klokanů však tuto nabídku zablokoval vracející se obránce. Akce ještě pokračovala, když se u postranní čáry prosmýkl kolem obránce Liška. Forvard Bohemky nabízel míč pod sebe, avšak Huf se na přední tyči do zakončení nedostal. Z vedoucí branky se radovali nakonec domácí. Došlý odcentroval ze strany do pokutového území, kde Dvořák nejprve povalil Lehovce, zjevil se sám na zadní tyči, kam i doletěl balon, který domažlický útočník poslal do sítě. Šiman musel v brance Bohemians zasahovat v sedmadvacáté minutě, kdy na něj vypálil Došlý. Nepříjemnou přízemní ránu zvládl strážce branky Klokanů vyrazit. První půle nabídla vyrovnanou podívanou a když se průběh jevil, tak že první půle skončí těsným náskokem domácích, přišla ještě jedna situace. Poblíž hostující střídačky byl Fedakem naremplován Skořepa, který zůstal ležet na trávníku, ale nedovolený zákrok se nepískal. Domácí tým vyrazil do útoku, kde přihrávku odvracel Farkaš a následně se střetl s Došlým a sudí Nehasil nařídil pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Filo, jenž navýšil vedení Domažlic.

Spřádané plány Bohemians na zdramatizování dostaly vážnou trhlinu hned na startu druhé půle. Zajíček se v šestnáctce zbavil Janovského, vyhnul se i Farkašovi a střelou k pravé tyči přidal třetí branku domácích. Jen malou chvilku po rozehrávce mohli Klokani snížit. Středem hřiště vyvezl balon střídající Pomahač, jenž nahrál doleva Hufovi, jehož centr doletěl na zadní tyč. Tam se do výskoku dostal Liška, bohužel jeho hlavičku mířící k levé tyči zablokoval obránce Vávra. Svěřenci kouče Slezáka se tlačili do další šance. Po pravé straně Lehovec vyslal kupředu Havránka. Střídající záložník hledal na přední tyči Hufa, jehož skvěle vychytal domažlický gólman. Liška ještě doběhl odražený míč, aby nahrál proti noze Farkašovi. Kapitán Klokanů napřáhl ke krásné střele, jež jen o centimetry minula levou tyč. Místo snižující branky inkasovali Klokani čtvrtou. Centr od rohového praporku přeletěl klubko hráčů před brankou. Poblíž hranice šestnáctky skončil u Mužíka, jehož nádherná rána se od břevna odrazila do sítě. I za tohoto stavu ještě měli Klokani šance. Huf využil zaváhání obránce, jenž nezpracoval přihrávku, a tak útočník Bohemky mohl utíkat sám na branku. Svůj nájezd se rozhodl řešit kličkou brankáři, avšak Cherepko dal vzpomenout na svůj výkon z jarního klání minulé sezony, kdy Klokany svými zákroky vychytal, a zakončit Hufovi nedovolil. Do další střelecké možnosti se díky rychlé souhře poblíž pokutovému území dostal Pomahač, jenže také hnědovlasého křídelníka vychytal Cherepko. Za útočné snahy Bohemky se do příležitostí ještě dostaly i Domažlice. Centr na zadní tyč skončil u volného Čiháka. Odchovanec Viktorie Plzeň střílel do odkryté branky, ovšem Šiman hbitým skokem ke své levé tyči se popáté překonat nenechal. Brankář Klokanů měl prsty i v šanci svých spoluhráčů, Dlouhým výkopem přenesl míč až na útočnou polovinu. Huf vyhrál hlavičkový souboj, díky čemuž se zjevil Nekvasil sám před gólmanem. V šestnáctce se střetl kolenem právě s brankářem Cherepkem, ale rozhodčí Nehasil tentokrát penaltu nenařídil. Bohemians se tak z dalekého výjezdu vrátili s porážkou.

TJ JISKRA DOMAŽLICE - BOHEMIANS PRAHA 1905 B 4:0 (2:0)
Domažlice, Sportovní areál Střelnice • sobota 27.04.2024 • 17:00 • 24. kolo ČFL, skupina A

Branky: 17. Dvořák, 45. Fillo z penalty, 47. Zajíček, 77. Mužík
Rozhodčí: Nehasil - Coufal, Makovec
ŽK: Vávra (Domažlice)